Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Moja "kariéra" v KSČ a ŠtB! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

zaujímalo by ma v čom

som porušil kódex diskutujúceho.
Nepožil som žiadne vulgárne slovo, len som spochybnil človeka, ktorý chce byť županom a do KSČ vstúpil v decembri 1989. To hovorí za všetko.
 

 

Mrzí ma, že Vás "zrušili" mne kritika nevadí a uznávam slobodný názor, ak neuráža druhého. To, že som v decembri 1989 vstúpil do KSČ naozaj hovorí za všetko. Aké už len výhody som mohol z toho mať? Nakoniec aj tak rozhodnú voliči. Keby mal po roku 1989 každý taký postoj ako ja tak nie sme tam kde sme, ale oveľa ďalej. Kritika je dobrá vec ak je rozumná a nie nenávistná.
 

kde ste videli nenávisť?

a urážky. Pán Mičev nutnou podmienkou pre dobrého politika je vedieť odhadnúť situáciu, predvídavosť a napríklad aj rozpoznať chyby systému a mať vízie. Ako vidíte použil som len samé pozitívne slová. Ja nemám dôvod na nenávisť alebo urážky, len vám chcem vysvetliť, že nič z toho pozitívneho čo som spomenul nemáte. Lepšie čítajte čo som napísal! Je tam niekde spomenuté, že vás obviňujem, že ste do KSČ vstúpil z prospechárstva? Nie je, len tvrdím, že ak si myslíte, že vstupom do KSČ viacerých z nás by sme boli ďalej, tak ste neskutočne naivný. Boli by sme na úrovni Venezuely, alebo možno ešte horšie pretože my nemáme ropu. Komunistické špičky vedeli dobre, že tento systém je nerealizovateľný a utopický.
To, že nie sme dnes ďalej je príčinou to, že komunisti, ich deti a veksláci ovládajú túto krajinu a do demokracie máme ešte strašne ďaleko.
 

mrzi vas? no zbohom...

ak niekto kandiduje za predsedu KNV, ocakaval by som od neho aspon ovladanie elementarnej logiky. co je ale logicke hned na prvej vete? "Do KŠC som vstúpil 18. decembra 1989, pretože som veril ideám sociálnej demokracie. "
ak verim ideam socialnej demokracie, vstupujem predsa do sd strany, nie do ksc. ktora nic podobne nevyznavala. iba ak by tie "idey" boli mucenie ludi v koncentracnych taboroch jachymov, ich vesanie na sibeniciach za iny nazor - vratane vlastnych clenov ako clementis ci slansky, ci dokonca konkurencnych politikov SOCIALNEJ DEMOKRACIE ako horakova. ci strielanie ludi na hraniciach, ak chceli vycestovat.
to boli tie idey socialnej demokracie v ksc?
P.S. kazdu vetu v tomto texte zdokladujem FAKTAMI uverejnenymi na STATNOM upn.gov. ak by mal niekto nutkavu potrebu cenzurovat fakty a nazory. ako tam hore.
 
Hodnoť

...

Vstúpili ste do KSČ a nespolupracovali ste s ŠtB, Váš Otec bol z Bulharska, a mama mala základné vzdelanie. To je síce v poriadku. Ale poviete mi, prečo mám voliť práve vás? Čím ste tak jedinečný?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

2/3

Dovolim si reakciu, hoci v BBSK nezijem. Ako je vsak zname, ani nas BSK neobisiel mocibazny chtic po funkciach, ktory velmi pohotovo vyuzil napr. aj isty zabavac menom Martin Jakubec. Takze prast jak uhod. Jeden byvaly komunista, druhy spevak. Vyvstava otazka, ktory z nich by svojmu kraju uskodil viac.
"Do KŠC som vstúpil 18. decembra 1989, pretože som veril ideám sociálnej demokracie. Eštebáci pochopili, že zo spolupráce nič nebude."
Vstupit do KSC po prevrate, to chce obrovsku davku nie naivity, ale drzosti a vypocitavosti. Zrejme preto sa, ako je uvedene v tomto rozhovore, nebudete branit ani podpore SMERu-SD.
https://www.aktuality.sk/clano...
Vysvetlite, prosim, teda buducim volicom, preco by sa mali rozhodnut prave pre vas. Prave pre vas, ktory ste sa nestitili vstupit do KSC po prevrate.
 

 

Ten primitivny radobyzabavac napadol aj mne ... :-)
Ludia ako je bloger, by mali sluzit nanajvys ako odstrasujuci priklad, co dokazala urobit
s clovekom komunisticka diktatura ...
Cely blog zavana hnilobnym puchom byvaleho rezimu ...
 

 

Trochu nerozumiem Vašej poslednej vete. ja som tam vstúpil po "prevrate" aj keď ja o prevrate nehovorím, myslím že išlo o návrat k demokracii. V čom to bola vypočítavosť tomu nerozumiem, ale dobre. Naivita tam nebola žiadna. V tej strane bolo na Slovensku pol milióna ľudí. Za jej politiku boli podľa Vás zodpovední všetci? Mnohí nič iné nepoznali. Informácie spoza hraníc mali také aké dostávali od straníckych médií. Proti nesúdim. Ani tých čo boli radovými členmi HSĽS, ani tých čo boli radovými členmi KSČ. A drzosť? Tú naozaj mám. Som taký voči všetkým, ktorí by tu znovu radi zaviedli diktatúru. Ďakujem. neprosím. Pre mňa je prioritná otázka zmeny na poste predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Prijmem verbálnu podporu každej demokratickej strany na naplnenie tohto cieľa. Neprijmem od nich však žiadnu finančnú podporu, ani prípadnú podporu podmienenú ich požiadavkami. To je všetko.
 

3/3

Dakujem za odpoved.
Pan Micev, pokial sa do vedenia tejto krajiny, pocinajuc tymi najnizsimi riadiacimi zlozkami, budu stale tlacit byvali clenovia KSC, hoci sa stali clenmi KSC na akykolvek kratky cas, a z akychkolvek pohnutok, tato krajina sa dopredu nikdy nepohne. Necudujme sa minulostou nezatazenym mladsim rocnikom, ze do politiky nechcu ist ani omylom. Pretoze by nezvladli boj proti strukturam, ktore maju svoj povod v KSC a jej rodnej sestre StB uz vyse polstorocia. Tieto struktury ovladaju aj po 28. rokoch vsetky tri piliere moci - exekutivu, justiciu a zakonodarstvo. Najznamejsi z tejto chobotnice - sam byvaly nacelnik StB Alojz Lorenc, dnes taha ako politickymi, tak aj ekonomickymi nitkami statu, ktory po tych 28. rokoch zostal doslova na holickach.
Preto - NIE, NIE, NIE. Ziadny komunista, najlepsi komunista. Prepacte, ale v mojej najblizsej rodine komunisti a StBaci zruinovali dost zivotov na to, aby mi to bolo jedno.
 

Stanislav

Obaja sme už starší a tak na nás oboch platí, že na každú príležitosť máme nejakú vtipnú osobnú príhodu...

Pracoval som s istým inžinierom, komunistom. Bol to síce lenivec a nemakačenko, ale inak celkom príjemný chlap. Dokonca koncom 80-tych rokov robil predsedu základnej organizácie KSČ na podnikovej teplárni, kde sme obaja pracovali.

A tento "geroj" odrazu veľmi ožil, keď došla perestrojka, pretože, ako sa mi zdôveril, by to podľa neho mohlo všetko dopadnúť ako v roku 1968, keď všetci zradcovia, revizionisti a oportunisti zlyhajú, ale on veru nezlyhá, nezapredá sa kapitalistom a "vyšvihne" sa vysoko, vysoko na komunistickom kariérnom rebríčku.....

A skutočne sa mu to skoro aj podarilo! Niekdy v roku 1988 odišiel pracovať ako tajomník na OV KSS ale tam aj skončil. Na tepláreň sa neskôr vrátil pracovať ako robotník. Osud šustra Biľaka nedokázal naplniť.

Takže vy ste boli zrejme tiež taký malý, komunistický, insitný taktik, ktorý si úfal, že dostal životnú príležitosť nahradiť vtedajšiu boľševickú špičku z dôb normalizácie.

Nuž nezadarilo sa Vám! Ale možno pri pohľade na birmovaného "precedu" a vrece zemiakov sa Vám zadarí!?
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

toto je vykopanie si vlastneho hrobu v priamom prenose...

... hoci, slovensko dokaze pri urnach vzdy prekvapit novou variaciou akceptacie neakceptovatelneho
 
Hodnoť

Som rád, pán Mičev,...

...že ste pred nás takto verejne predstúpili ako parafrázujete Richarda Müllera "nahý až na kožu."
Ľudia vo svojich životoch často robia aj nepredvídavé kroky, konajú niekedy aj impulzívne a akoby "bez rozmyslu." Potom, neskôr, svoje činy aj neraz oľutujú. Možno ten Váš vstup do KSČ bol takým nerozvážnym činom. Poznám dosť ľudí, ktorí do KSČ vstupovali v druhej polovici osemdesiatych rokov a stranícky preukaz si udržiavali až do definitívneho konca KSČ a jej straty ústavného postavenia jedinej vedúcej politickej strany v ČSSR. Niekto do KSČ vstupoval preto lebo musel (napr. preto, aby si udržal nejaké postavenie v práci), iný preto lebo chcel, boli aj takí, ktorí vstúpili z akejsi recesie a boli aj takí, ktorí vstúpili preto, lebo chceli, aby sa ich deti dostali na vysokoškolské štúdium... Dnes je to neuveriteľné a neskutočné. Ale existuje to. Mnohí sa napchali do Smeru, do SNS, do KDH aby sa udržali na pracovisku, aby boli lojálni. Možno raz príde doba (neprajem to ani sebe ani nikomu inému) keď bude povinnosťou byť členom strany z vládnucej koalície, napr. byť v Smere, v K-ĽSNS, v SNS. Obávam sa, že k tomu smerujeme.
Takže čo sa týka Vášho kratučkého členstva v KSS, ja Vám, pán Mičev, verím. Prečo aj nie? A napokon - čo to mení na veci že by ste neboli dobrým predsedom samosprávneho kraja? Rozhodovať o tom by mali Vaše skúsenosti - hlavne manažérske, organizačné aj vedomostné. Sledujúc činnosť Múzea SNP pod Vašou kuratelou riaditeľa domnievam sa, že tieto skúsenosti máte a sú bohaté a pestré a dali by sa zužitkovať aj vo funkcii predsedu BBSK.
Vy nám tu, pán Mičev, predkladáte svoje daňové priznanie a majetkové priznanie, idete s tým na širokú verejnosť. Podľa mňa robíte tak dobre a rozumne, idete do boja s čistým štítom. Len sa pýtam: prečo si ako Vy analogicky nezaloží blog aj pán Ján Lunter, Marian Kotleba a ďalší kandidáti na predsedu BBSK a prečo nezverejnia svoje daňové a majetkové priznania a svoje profesné a politické životopisy? Čo skrývajú?
Myslím si, pán Mičev, že ak aj tie voľby nevyhráte, odídete z volebného boja s čistým štítom človeka, ktorý sa neváhal verejne "obnažiť" a vari nič pred verejnosťou neskrýva(l).
Nech sa Vám darí, pán Mičev.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Michael Achberger: Väčšina z nás ho má nedostatok. Takto to môžte zmeniť: magnézium 73
 2. Věra Tepličková: Boris Kollár prezradil tajomstvo súdržnosti koalície 46
 3. Zuzana Pelaez: „Národ holubičí“? Pre cudzincov sme skôr „Národ kyslých uhoriek”. 45
 4. Július Kovács: Majského, Baštrnákove a Kočnerove deti si užívajú miliónové ukradnuté majetky. Výsmech. 34
 5. Marek Strapko: Upratovačka z kúpaliska - je tu hlavne kvôli tebe! 26
 6. Rudolf Pado: Dorúbaný Liptov posvätený štátom i políciou 24
 7. Branislav Gröhling: Neznášam teplých! 22
 8. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 18
 9. Advokátska kancelária BÁNOS & KOŠÚTOVÁ : Sú profilové fotografie na sociálnych sieťach nebezpečné? 14
 10. Dominik Parajka: Prečo je tak obľúbené? Test Suzuki Vitara 1.6 DDiS 12

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Hlasu hlas
 2. Miriam Studeničová: Nešťastie s názvom meditácia
 3. Lukáš Baloga: Vezmú po voľbách do rúk „svet“ demokrati?
 4. Július Kovács: Boris s háremom
 5. Gabo Németh: Modlitba za noc, ktorá rozpráva
 6. Ivan Čarnogurský: SKÚSENOSŤ Z COVIDU 19
 7. Vladimír Hatara: Korona? Začína sa to pomaly podobať koprivke či akné...
 8. Július Kovács: Majského, Baštrnákove a Kočnerove deti si užívajú miliónové ukradnuté majetky. Výsmech.
 9. Štefan Vidlár: Korona chiméra
 10. Július Kovács: Hödör


Už ste čítali?